Απολαύσαμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι από το Κ-10 Αϊβαλί!

Ολυμπιακός Βάρης VS K-10 Αϊβαλί 3 - 4

Δηλώσεις από τον προπονητή του τμήματος Δημήτρη Καραθανάση. Απολαύσαμε ένα συναρπαστικό παιχνίδι που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον όλων από το πρώτο λεπτό μέχρι και το τελευταίο που κρίθηκε το παιχνίδι κιόλας. Κάναμε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο και παρόλο που δεν είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού καταφέραμε και μετουσιώσαμε σε γκολ τις φάσεις που δημιουργήσαμε με αποτέλεσμα να προηγούμαστε με 0 - 3 στο ημίχρονο. Ξέραμε όμως από προηγούμενες αναμετρήσεις μας ότι η αντίπαλη ομάδα είναι πολύ καλή και δεν θα άφηνε το παιχνίδι και θα επέστρεφε. Και έτσι και έγινε. Δεν μπήκαμε το ίδιο αποφασιστικά στο δεύτερο ημίχρονο και το σκορ έγινε 3 - 3. Στη συνέχεια με λιγότερο από ένα λεπτό να απομένει στο παιχνίδι κερδίσαμε πέναλτι το οποίο μετατρέψαμε σε γκολ και καταφέραμε να κερδίσουμε.

Προσπαθούμε να βελτιωνόμαστε συνεχώς. Σίγουρα θα χρειαστεί να αντιμετωπίσουμε πολύ καλές ομάδες και εκεί είναι που πρέπει να μένουμε συγκεντρωμένοι σε όλο το παιχνίδι και όχι σε ένα ημίχρονο μόνο επιλεκτικά!