Παλικαρίσια νίκη για την Κ-18!

Παλικαρίσια νίκη για την Κ-18 στο γειτονικό ντέρμπι με τον Αθηναϊκό...

Δυνατά μπήκε η ομάδα μας και πίεσε τον αντίπαλο δημιουργώντας φάσεις και πετυχαίνοντας μάλιστα γκολ που ακυρώθηκε ως offside μόλις στο 6' του αγώνα. Ευτύχησε όμως να προηγηθεί στο 10' με πέναλτι του Ζέρκουλη. Στα μέσα του δεύτερου ημιχρόνου ισοφαριστήκαμε από αδράνεια των αμυντικών μας. Όμως το πάθος και η επιθυμία για θετικό αποτέλεσμα ώθησε τους ποδοσφαιριστές μας να πιέσουν τον αντίπαλο. Έτσι 10 λεπτά πριν τη λήξη έκλεψε τη μπάλα ο Γρυπάρης και με δυνατό σουτ εντός περιοχής έγραψε το 2 - 1.

Συγχαρητήρια στα παιδιά μας κυρίως για την ψυχωμένη προσπάθειά τους και το περίσσιο πάθος σε κάθε μονομαχία. Μην ξεχνάμε ότι ήδη πέντε παιδιά από το τμήμα παίρνουν μέρος σε αρκετές προπονήσεις της αντρικής μας ομάδας ενώ ο κ. Σταμπουλίδης έχει στο στόχαστρό του να δώσει ανάλογη δυνατότητα και σε άλλα παιδιά...

Μικρασιατικός Κ-18 Νικομήδεια vs Aθηναϊκός 2 - 1